- WALTHER CP99 Compact
- magazynek na 18 szt.
- ruchomy zamek
- masa 710 g
- odwzorowany realizm
- Sprawdź aktualną cenę
- UMAREX COLT
- metalowy zamek
- imitacja drewna
- brak odrzutu
- magazynek na 20 szt.
- Sprawdź aktualną cenę
- Glock 19
- licencjonowana replika
- magazynek na 16 szt.
- szyna montażowa
- masa 717 g
- Sprawdź aktualną cenę
- Colt Government 1911
- imponująca celność
- płynnie działający spust
- regulowane przyrządy
- blokada spustu
- Sprawdź aktualną cenę
- ZORAKI HP-01-2 ULTRA
- brak odrzutu przy strzale
- prędkość do 225 m/s
- regulowany spust i przyrządy
- stalowa, precyzyjna lufa
- Sprawdź aktualną cenę
Wiatrówka WALTHER CP99 Compact 4,5 mm
Wiatrówka WALTHER CP99 Compact to świetna opcja dla miłośników pneumatyki. Wygląda jak prawdziwa broń – ma zatrzask zamka, magazynka, bezpiecznik i inne szczegóły oryginału. System Blow-Back naśladuje działanie broni palnej, a metalowy magazynek pomieści 18 kulek. Zasilana kapsułą CO2, oferuje solidne 90 m/s prędkości. Idealna do rekreacyjnego strzelania, łatwa w obsłudze i z praktycznymi funkcjami. Można ją personalizować, montując akcesoria na szynie picatinny.
Wiatrówka COLT Special Combat Classic 4,5 mm
Pistolet wiatrówka COLT Special Combat Classic to świetna replika legendarnego Colta 1911A1. Ma ruchomy metalowy zamek i magazyn w rękojeści, który mieści 20 stalowych kulek BB. Wyposażony w metalowy korpus i drewnopodobne okładki, wygląda jak prawdziwy klasyk. Dzięki szynie 22mm możesz zamontować latarkę czy celownik. Strzela z prędkością 125 m/s, a kapsuła CO2 w rękojeści zapewnia pełną moc. Regulowane przyrządy celownicze i manualny bezpiecznik dodają funkcjonalności. Idealny wybór dla fanów historii broni!
Wiatrówka GLOCK 19 4,5 mm
Glock 19 4,5 mm BB CO2 to świetna replika słynnego Glocka 19. Ma metalowy zamek, wysuwany magazynek w rękojeści i mnóstwo detali z prawdziwej broni. Dzięki szynie akcesoryjnej, możesz dodać latarkę lub celownik. Strzela stalowymi kulkami BB z prędkością 128 m/s i korzysta z kapsuły CO2, która zapewnia około 60 strzałów. Pistolet ma antypoślizgowy chwyt, regulowane przyrządy celownicze i bezpieczny mechanizm spustowy, co sprawia, że jest idealny do strzelania rekreacyjnego.
Wiatrówka COLT 1911 4,5 mm
Colt Government to świetna wiatrówka dla każdego fana broni. Ma metalową konstrukcję, gwintowaną lufę i zasilanie CO2, co sprawia, że świetnie imituje oryginalny model. Dzięki kapsule CO2 ukrytej w rękojeści, pistolet jest prawie identyczny jak prawdziwy Colt, idealny do treningu i nauki strzelania. W zestawie dostajesz polimerową walizeczkę i dwa magazynki. Prędkość początkowa to około 120 m/s, a konstrukcja zapewnia solidność i precyzję. Niezbędny gadżet do każdej kolekcji!
Wiatrówka ZORAKI HP-01-2 ULTRA
Zoraki HP-01 ULTRA to topowy wybór w świecie wiatrówek! Ma przedłużoną lufę i potężny system PCA, który pozwala na napompowanie aż czterema cyklami, osiągając prędkość do 225 m/s. Dzięki temu to jedna z najmocniejszych krótkich wiatrówek na rynku! Ma metalową konstrukcję, precyzyjnie regulowany spust i świetną stabilność strzałów. W zestawie znajdziesz walizeczkę, klucz do regulacji i inne akcesoria. Idealny dla każdego, kto szuka solidności i precyzji w strzelaniu!
Wiatrówka Crosman 2240 5,5 mm
Rozpoczynasz strzelanie, szukasz czegoś konkretnego, prostego ale równocześnie doskonale pozwalającego zapoznać się z tematem wiatrówek? Wiatrówka Crosman 2240 5,5 mm to najlepszy wybór.
Dzieje się tak nie bez powodu, mianowicie mamy do czynienia z wiatrówką dość prostą w obsłudze, gwarantującą naprawdę celne strzelanie, co na początku ma ogromne znaczenie. Producent tego modelu zadbał o odpowiednią liczbę strzałów, z jednego naboju wyciskamy 60 strzałów. Całość wiatrówki wykonana oczywiście z metalu, co w połączeniu z prawidłową konserwacja gwarantuje długowieczność Crosman 2240.
Wiatrówka GAMO PR 45
Pistolet wiatrówka GAMO PR-45 to jeden z lepszych sprzętów dla wszystkich którzy chcą sobie postrzelać. Ten konkretny model zadowoli wszystkich tych którzy szukają wysokiej jakości w połączeniu z przystępną ceną. Wykonana z metalu i odpowiednich tworzyw ABS gwarantuje wieloletnią eksploatację. Jak się spisuje w trakcie użytkowania? Na pewno na uwagę zasługuje brak odrzutu. To oczywiście komfort strzelania ale równocześnie stabilność, tak oczekiwana przez wszystkich którzy korzystają z wiatrówek. Jedna z najlepszych wiatrówek jeżeli mówimy o kategorii wiatrówki krótkie.
Wiatrówka Weihrauch HW 40 4,5 mm
Weihrauch HW 40 to znakomity pistolet wiatrówka, który doskonale będzie radził sobie w rękach zarówno początkującego jak i zawodowego strzelca. To urządzenie w każdym calu idealne, a dokładniej dlaczego tak się dzieje? Bez większego treningu każdy sobie poradzi z celnością strzałów, z około kilkudziesięciu metrów. Co istotne, broń nie jest problematyczna w kwestii oddawania serii strzałów, żadnych odrzutów, żadnego motywu trzęsącej ręki. Wiatrówka Weihrauch wykonana jest w większości z metalu, a co ważne, producent zadbał o to aby eksploatacja była naprawdę tania, zarówno w kwestiach konserwacji sprzętu jak i zakupu amunicji.
Wiatrówka Crosman P1377BR American Classic
Tanio i dobrze, czego więcej chcieć o wiatrówki? Tyle trzeba wiedzieć dlaczego tak się dzieje, dlaczego Crosman American Classic to prawdziwy strzał w dziesiątkę, nie tylko na strzelnicy. Sprzęt przede wszystkim nie generuje żadnych kosztów, oprócz zakupu śrutu. Jest to doskonale wykonana wiatrówka dzięki czemu nie trzeba obawiać się o kwestie związane z naprawami, aczkolwiek warto zadbać o prawidłową konserwację. Nie ma problemów ze strzelanie, zjawisko odrzutu nie istnieje. Polecamy, zachęcamy do zainteresowania się tym znakomitym modele wiatrówki.
Wiatrówka Zoraki HP-01 5,5 mm
Wiatrówka Zoraki to sprzęt z trochę wyższej półki cenowej, to jednak warto czasami zastanowić się nad kupnem z uwagi na właściwości, na to jak została wykonana. W konstrukcji tej wiatrówki zastosowano system PCA czyli wszystko działa na poprzez tłok który spręża powietrze. Wiatrówka Zoraki gwarantuje ogromny komfort w trakcie strzelania, nie odczujemy odrzutu, co przy gwarantowanej sile strzału jest bardzo ważne. Sprzęt wykonany z najlepszych materiałów więc przy umiejętnym dbaniu o niego, stosowaniu podstawowych zasad konserwacji będzie znakomicie działał latami.
Wiatrówka pistolet – jak wybierać, które najlepsze?
Wiatrówki cieszą się coraz większym powodzeniem wśród Polaków. Strzelają doświadczeni, trenują młodzi. Taki sprzęt doskonale nadaje się na weekendowy relaks, spotkania ze znajomymi. Ale wśród niezliczonych modeli dostępnych w sprzedaży możemy znajdować zarówno te doskonałe w każdym względzie jak i wiatrówki kiepskiej jakości, których użytkowanie może w sposób szybki zniechęcić do dalszego bawienia się wiatrówką. Jaka wiatrówka pistolet, jaka jest najmocniejsza wiatrówka pistolet bez zezwolenia, co należy dowiedzieć się przed zakupem konkretnego sprzętu?
Rodzaje wiatrówek dostępne na rynku
Wśród ofert sklepów z wiatrówkami możemy rozróżnić przede wszystkim trzy rodzaje dzielone ze względu na to jaki napęd w nich jest zastosowany. Czym się różnią, co jest najbardziej istotne przy konkretnych modelach.
Pistolet na co2 czyli mówiąc najprościej i najkrócej mamy do czynienia z wiatrówkami opierającymi się o napęd gazowy. W trakcie strzelania z takich wiatrówek nie dochodzi do odrzutu, równocześnie to dobry sprzęt dla młodych czy kobiet gdyż odchodzi potrzeba zabawy z naciąganiem sprężyny przed strzelaniem.
Pistolet wiatrówka sprężynowa czyli po prostu sprzęt wymagający od właściciela każdorazowo przed strzałem naciągać sprężynę. Z jednej strony jest to niewygodne, ten mechanizm gwarantuje zjawisko odrzutu. Z drugiej strony mamy do czynienia z urządzeniem tanim w eksploatacji. Jeżeli ktoś szuka wiatrówki, która nie spustoszy portfela to niech rozgląda się za pistoletami wiatrówkami sprężynowymi.
Pistolety pcp czyli sprzęt oparty o mechanizm wystrzału poprzez powietrze, powietrze sprężone. Tutaj należy podkreślić, że pistolety pcp są łagodne w użytkowaniu, nie spotkamy się ze zjawiskiem odrzutu, a dodatkowo ich użytkowanie nie generuje większych kosztów.
Które wiatrówki najlepsze, najmocniejsze?
Nie można jednoznacznie określić który sprzęt, które wiatrówki są najlepsze. Wynika to z faktu, że każdy poszukuje czegoś innego. Należy jednak wiedzieć choćby o tym jakiego sprzętu można używać bez zezwolenia, jaki jest najmocniejszy pistolet w sklepach z wiatrówkami który bez problemu można zakupić?
Zasadniczo przepisy polskiego prawa dokładnie regulują, że każdy kto chce bez zezwolenia zakupić wiatrówkę może to zrobić tylko gdy dany model ma maksymalną energię kinetyczną wystrzału 17 J. To maksymalna wartość, jednakże tutaj pojawia się kolejna kwestia do rozstrzygnięcie. Wielu producentów czy sprzedawców chcąc zainteresować swoją ofertą potencjalnych klientów podaje jak najwyższe wartości energii wystrzału. Laik nie będzie dociekał dokładnie jakie osiągi ma dany pistolet wiatrówka i z tego powodu często dochodzi do rozczarowania. Dlatego jeżeli rzeczywiście chce się postawić na pewny i mocny pistolet wiatrówkę to warto czytać opinie specjalistów, przeszukiwać specjalistyczne portale i fora internetowe.
Czy można zatem jednoznacznie określić jaka jest najlepsza wiatrówka pistolet na co 2 albo na pcp? Należy do sprawy podchodzić rozważnie, nie zawsze to co piszą producenci znajduje swoje pokrycie w trakcie użytkowania wiatrówki. Należy wiedzieć, że oprócz odpowiedniej mocy strzału jest także ważne to jaki uzyskuje się komfort w strzelaniu, czy wiatrówka nie powoduje odrzutu w trakcie strzelania.
Co na początek, jaki sprzęt warto zakupić?
Można na dzień dobry zakupić najbardziej renomowany sprzęt, wydać ponad tysiąc złotych. Jednak czy ma to sens w sytuacji rozpoczynania przygody ze strzelanie? Przecież nie każdemu musi spodobać się strzelanie do tarczy czy puszek. Dlatego dobrze jest na starcie przygody ze strzelanie inwestować w sprzęt tania ale dobry. Wiatrówka pistolet do 300 zł będzie dobrym rozwiązaniem, pozwoli oswoić się z tego typu bronią, sprawdzić swoje możliwości, a kiedy dojdzie do sytuacji, że ktoś połknie bakcyla, to można celować w droższy sprzęt. Ważne również aby dokładnie sprawdzić sobie ile kosztuje eksploatacja sprzętu, ile wydaje się na śrut, naboje, jakie wydatki ponosi się z tytułu konserwacji